תבנית:מאמר בקיצור

מתוך ויקי חיסון
גרסה מ־00:54, 26 בפברואר 2019 מאת גיא כהן (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש


שימוש:

{{מאמר בקיצור|הפיאסקו של קורבלבה}}

מאמר בקיצור

הפיאסקו של קורבלבה

היי, שוב אנחנו כאן, מתמודדים עם פסאודו-מדע שגורם לאנשי כת האנטי חיסונים לרדת על ברכיהם ולהתייחס אליו כמדע אמיתי. הפעם זה מדע זבל מקבוצת האנטי-חיסונים האיטלקית - קורבלבה, שמנסה לטעון שחיסונים לא מכילים דבר מלבד רעלנים. לטענתם המגוחכת אפילו אנטיג'נים אין בחיסונים.

מי הם קורבלבה?

זו שאלה לגיטימית כי היא קשורה להבנת האמינות של המחקר. קודם כל אין להם אפילו דף ויקיפדיה, זה כבר אומר משהו. האתר שלהם הוא כמעט 100% באיטלקית כך שקשה להבין ממנו מי נגד מי, אבל ככל שאנחנו מבינים זה אתר פסאודו-מדע, אנטי-חיסונים טהור. לדוגמא, הם מספרים איך לו פריניו (הענק הירוק) היה צריך להתאשפז בבית חולים לאחר חיסון פנאמוקוק. זה כמובן לא נכון, היתה לו המטומה או קצת חום ובלי קשר לחיסון הוא הגיע לבית חולים. כאמור, אין פה כלום, אבל קורבלבה מכרכרת סביב זה.

קורבלבה ניסתה למצוא סודות מזיקים בחיסון המשושה אינפריקס שמחסן תינוקות נגד דיפתריה, טטנוס, שעלת, צהבת ב, פוליו ואינפלואנזה ב. החיסון נמצא בשימוש ברחבי העולם מלבד ארה"ב מכיוון שלא השלים את סידרת הניסויים הדרושה ע"י ה FDA.


לסיכום

פסאודו-מדע-זבל זה של קורבלבה מפורסם ע"י מתנגדי חיסונים בכל מקום באינטרנט. הם עושים זאת פשוט בגלל שאין להם את הראיות המכשירות את דעותיהם על חיסונים. זהו מחקר מגוחך המשתמש בשיטות ביוכימיות חובבניות כדי להגיע למסקנות התומכות באמונותיהם.