קונספירציות לגבי חיסונים

מתוך ויקי חיסון
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
קונספירציות לגבי חיסונים

חברות התרופות טועות ואף לא פעם משקרות

חברה, כל חברה, טועה לפעמים. החיסונים עוברים הכי הרבה פיקוח יותר ממה שיש היום בכל נושא שתבחר, לכן הטעויות של חברות התרופות, גם אם קורות, מתגלות מהר ומתוקנות. החיסונים, רוב החיסונים קיימים כבר עשרות שנים. החיסון הכי חדש קיים 10 שנים, ואנשים מחוסנים במאות מיליונים, אם לא מיליארדים. כרגע אין טעויות בחיסונים. זה לא אומר שלא יכולות להיות בעתיד ואנחנו צריכים אכן להלחם עבור שקיפות מצד חברות שמייצרות מוצר כזה, כמו גם מצד החברות שמייצרות מכוניות, מטוסים, ראוטרים ומיקרוגלים.

משרד הבריאות מעולם פועל מאינטרסים לא-ענייניים

משרד הבריאות פועל משני אינטרסים. 1) לשמור על בריאות הציבור. 2) לחסוך כסף למשרד הבריאות.

כשיש נפגעים ממחלות שאפשר לחסן אליהן, הוא פוגע בשני האינטרסים האלו.

רופאים וחוקרי חיסונים נמצאים בקשרים בעייתיים עם חברות התרופות

יכול להיות שיש רופאים וחוקרים שנמצאים בקשרים בעייתיים, אבל בעולם יש עשרות מיליוני רופאים וחוקרים ש-99% מהם תומכים בחיסונים. כולם נכנסים לתוך הקונספירציה הזאת?

לא כל התינוקות רגישים באותה מידה לחומרים שבחיסון

נכון, אבל אין היום בדיקה שאומרת לך אם התינוק שלך יהיה רגיש לחיסון או לא. פשוט אין יכולת מדעית כזו היום, כמו שאין יכולת מדעית לדעת אם התינוק שלך יהיה אלרגי לבוטנים.

איך אפשר להיות בטוח ב-100% שיש בחיסונים רק חומרים טובים שמעולם לא הזיקו לאיש

אפשר, כי בניגוד לסיגריות, לדוגמא, שעשו חברות הטבק בלי ממש מחקרים ופיקוח ובלי ממש לדעת מה הם מכניסים לשם או שהיה אכפת להם, בחיסונים יודעים מהו כל חומר וחומר מדוייק שנמצא בחיסון, ואת הכמות שלו ואת ההשפעה שלו.

לא נערכות בדיקות בטיחות שסוגרות מכל הצדדים את כל החיסונים

כן נערכות, עשרות ומאות רבות של מחקרים.

תופעות הלוואי קיימות והרבה, יש למעשה המון נפגעים מחיסונים בצורה קשה זו או אחרת

יש שנפגעו מחיסונים בצורה קשה זו או אחרת. הם מעטים. רוב "פגיעות החיסונים" אינן פגיעות חיסונים באמת. ושוב להגיד שרופאים מטייחים את תוצאות הבדיקות, זה קונספירטיבי ברמה של נאסא מטייחת את הנחיתה על הירח.משתמש אנונימי #1

לפני 14 חודשים
ציון 0++

סוגיה משמעותית שעולה הרבה ממתנגדי חיסונים היא שחברות התרופות פועלות ממניעים של רווח ושל הצורך למכור כמה שיותר תרופות וחיסונים, גם אם אין בהם צורך, גם אם לא מועברים שקרים, עדיין עצם זה שהאינטרס הוא לא במקום הנכון יכול להוביל לסילופים ולהעברת מידע שיווקי ולא מידע רפואי. ושכמו כן, חלק גדול מהמידע שרופאים נחשפים אליו מגיע מחברות התרופות.

אני חושב שראוי לכתוב לזה תשובה נוספת ממה שמפורט פה. והיא שיש מדינות באירופה שבהן אסור לאוניברסיטה לקבל מימון מגורם פרטי. כך, אם נכנס לעמוד המפרט את התקציב השנתי של אוניברסיטה מסויימת בדנמרק, נורבגיה או שבדיה (אונ' ברסיטת קופנהגן למשל) נראה שהאוניברסיטה לא מקבלת כל מימון מגורמים פרטיים. עם זאת, גם אצלה יש תמיכה גורפת בחיסונים.

כמו כן, מערכות בריאות ציבוריות מסויימות (להבנתי ה-NHS הבריטית, אבל אין לי תימוכין) שמות את אותו הדגש לגבי מידע שרופאים מקבלים בהשתלמוית.
הוספת התגובה שלך
אתר ויקי חיסון מקבל בברכה את כל התגובות. אם אתם לא רוצים להיות אלמוניים, הירשמו או היכנסו לחשבון. זה בחינם.

<comments />