מה נמצא בחיסון MMRV

מתוך ויקי חיסון
גרסה מ־01:35, 6 בינואר 2019 מאת גיא כהן (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
ד"ר אירה זרצקי

ד"ר אירה זרצקי PhD באימונולוגיה וחוקרת במכון ויצמן ראתה פוסט מוטעה של נטורופטית עם טענות מופרכות על מרכיבי החיסונים וכתבה תגובה.

שלום, גילוי נאות: אני ד"ר לאימונולוגיה במכון וייצמן. ברשותך אתייחס לכמה אי דיוקים שהבאת בהסבר על מרכיבי החיסון mmrv.

1. החיסון לא מכיל תאים של עובר אדם. הווירוס המוחלש מגודל בתרבית תאים. זאת על מנת לייצר את כמויות הווירוס הנדרשות כי הרי כמו שאת בטח יודעת וירוס זה עובר שינויים כדי שלא יוכל להתחלק. בהמשך תאים הנ"ל פולטים החוצה את הווירוסים. התאים נשארים דבוקים לצלחת והנוזל עם הווירוסים נאסף ומנוקה בשלוש דרכים: הפרדה לפי גודל של וירוס, הפרדה לפי מטען, והפרדה עם נוגדן ספציפי לחלבונים על ממברנה של הווירוסים. בסוף מקבלים וירוס מנוקה לחלוטין שאין בו תאים הומניים ולא תאים של עוף ולא דנ"א אנושי זר.

לגבי שאר רשימת מכולת שצירפת. ברשותך מרבית החומרים שציינת הם מלחים שיש במים למשל... באינפוזיה שרובנו קיבלנו כשילדנו ועוד.

בואי נפרט קצת:

  • סורביטול - סוכר שמייצב את החיסון. זהו חומר הנמצא בסוכרזית ואוכמניות למיניהן. לא גורם לבעיות פרט לאנשים שאלרגיים. מאוד מאוד נדיר האלרגיה.
  • סודיום פוספט גלוקוז - שילוב של מלח וסוכר ששומר על חומציות החיסון. לא מסוכן. נמצא למשל באינפוזיות שאנחנו מקבלות בלידה ובכל מצב שצרעך נוזלים.
  • סודיום כלוריד-מלח . לא בדיוק מלח שולחן אלא מהמלחים שיש לנו בדם. לא מסוכן בכמות שניתנת בחיסון.
  • ג'לטין - מייצב של החיסון שמונע פגיעה של חום גבוה ביעילות החיסון. כי חום גבוה עשוי לפרק את החיסון. סכנה היא תגובה אלרגית לג'לטין. קורה 1:2000000.
  • אלבומין הומני שמסונתז במעבדה. זהו חלבון הכי נפוץ בדם. ומשמש כמייצב של החיסון. לא מסוכן.

מה אין בתוך החיסון הזה: אין אלומיניום. אין וירוס הורג. אין שאריות דנ"א. אין תאים מעוברים.

עד כאן זה היה מידע מקצועי שאני בטוחה שתרצי להשתמש בו ולתקן את טעויותיך. כי את בטוח לא תרצי להטעות את לקוחותיך שסומכים עליך. וכי עם כל הכבוד לגברת שתרגמה לכם את אתר ה-cdc. זה לא מספיק לעשות גוגל טרנסלייט. צריך גם להבין בתחום.

בנימה אישית ברצוני לציין שתסמונת דאון אינה סיבה למותה של תינוקת המדוברת. להגיד שהיו לתינוקת בעיות רקע משתווה בעיני להאשמת ילדים חולי סרטן בשניידר שנחשפו לחצבת באדיבות מתנגדי חיסונים. התינוקת היתה אמורה להיות מחסונת וליהנות מחסינות עדר ולא למות מ"מחלת ילדות". אופציית החיים נשללה ממנה על ידי אנשים שלא מתחסנים.

רק בריאות

דר' לאימונולוגיה PhD

מכון וייצמן למדע

בהמשך הועלו טענות ע"י מתנגדי חיסונים לפוסט זה של ד"ר זרצקי וכך היא ענתה להם:

טוב, מסתבר שהתגובה שכתבתי על מרכיבי חיסון הMMRV התגלגלה לה והפכה לויראלית. יש אנשים שהתחברו והתעניינו ויש כאלו שהתעצבנו. למה התעצבנו? בעיקר כי נתתי מידע עובדתי שנוגד את האג'נדה החולה שלהם. מייד עטו על מה שכתבתי מומחים מטעם עצמם שפרסמו כל מני תגובות בקבוצות מושכלות* (מלשון שכול) במיוחד ברחבי הפייסבוק, תוך שאני כמובן חסומה מלהגיב. אז החלטתי לכתוב חפירה נוספת המקבצת יחדיו את הטענות המושכלות שנזרקו לעברי ועונה לכולן פעם אחת ולתמיד, בתקווה שהתשובות תגענה למי שצריך אותן ובפרט לאותן הקבוצות המשכילות:

טענה 1: בניגוד למה שכתבת, החיסון כן מכיל את תאים עובריים אנושיים, וזה כתוב באתר של הCDC

תשובה: לא נכון. זו רשימה המתארת את כל החומרים שהיו חלק מ*הכנת* החיסון. זה שחומר מופיע ברשימה הזאת לא אומר שהוא קיים בחיסון.

טענה 2: באתר של החברה המייצרת את החיסון כתוב שבחיסונים עשויות להימצא שאריות זניחות של תאי עובר ו-DNA

תשובה: זה כסת"ח משפטי שהחברה נוקטת בו כמשנה זהירות. כפי שתיארתי בפוסט המקורי, החיסון עובר תהליך ניקוי יסודי. לאחר הניקוי הוירוסים נבדקים בשלוש שיטות: ELISA, Western Blot, Flow Cytometry. רמת הדיוק של השילוב של שלוש השיטות מאפשרת לוודא שאין בחיסונים שאריות של תאי אדם ו-DNA. ככלל, מסמכים משפטיים אינם אינדיקציה לקיום חומרים\תופעות לוואי. הם, מטבעם, מכסים גם מקרים שאינם ריאליים.

טענה 3: שכחת להתייחס לכך שהחיסון מכיל מונוסודיום גלוטומט, וזה הרי השטן שנכנס למוח של ילדים

תשובה: אכן לא התייחסתי ל-MSG באופן פרטני, כי התייחסתי לכך שכמויות המלחים (הכוללים, בין היתר, MSG) זניחות. ה-MSG נמצא בחיסון על מנת לשמור עליו מנזקי חום, אור, חומציות או לחות, והוא מופיע שם בכמות זניחה.

טענה 4: החיסון מוזרק ומגיע ישירות למחזור הדם

תשובה: לא נכון. החיסון מוזרק תת עורי ויוצר תגובה חיסונית מקומית. תאים של מערכת החיסון מעבירים את המידע הזה לשאר בלוטות הלימפה בגוף. החומרים בחיסון מגיעים למחזור הדם בכמות מיזערית ומאוד לאט.

טענה 5: החיסון מכיל שאריות של חלבון ביצה

תשובה: זה היה נכון באיזה שהוא שלב, אבל היום זה מידע מיושן. לפני כמה שנים אכן נמצאו שאריות והוציאו אזהרה שהחיסון חייב להיות בפיקוח כאשר מחסנים ילדים עם אלרגיה מסכנת חיים לביצים. היום, לאחר שיפור תהליך ההפקה (ובעיקר הבדיקות שלאחר ההפקה) החיסון בטוח גם לאנשים עם רגישות מסכנת חיים מכיוון שאנו מוודאים בבטחון מלא שאין חלבון ביצה. אם כבר, זה רק מדגים שוב באיזה משנה זהירות מתנהלים התליכים של הפקת ומתן החיסונים

טענה 6: הילדים שלי קיבלו אוטיזם מחיסון

תשובה: אין עובדה במדע שנחקרה יותר מאשר הנסיון להראות קשר בין אוטיזם לחיסון ה-MMRV. החיסון ניתן למאות מיליונים ולא חסרות אוכלוסיות להשוות ביניהן, ולא מצאו אינדיקציה ולו הקלה ביותר למתאם בין השניים. ביפן ביטלו את חיסון ה-MMRV לשנתיים ולא נרשמה שום ירידה במקרי האוטיזם (ומאידך, נרשמה עליה במקרי החצבת). צר לי אבל לא "מקבלים" אוטיזם מחיסון זה.

טענה 7: תרביות התאים שמשתמשים בהן בתהליך ייצור חיסונים הושגו בדרכים לא כשרות תשובה: למרבה הצער יש בזה מן האמת, אבל זה היה לפני זמננו. גם אנטיביוטיקה בראשית דרכה נוסתה על ילדים יתומים. זה לא מוצדק ולא בסדר, ובדיוק בגלל זה נוסדו מאז חוקים ונורמות של התנהלות במחקר. אנחנו לא מכחישים את חטאי העבר, אבל אנחנו כן חותרים להשתפר כל הזמן. ממילא, זו אינה סיבה שלא לחסן.

טענה 8: הגברת מיכל סימפלר, שככלל נראה שהיו לה הרבה טענות כלפי ממרום תפקידה בתור מתקשרת ממוקצעת עם מלאכים, טוענת שילדים בשניידר בכלל לא נדבקו בחצבת

תשובה: נכון, הם באמת לא נדבקו בחצבת. הם נחשפו לחצבת באדיבותם של מתנגדי החיסונים, ונחסכו ממנה בזכות התושיה של הצוות הרפואי שהזריק לכל אחד מהם נוגדנים בעלות של 1500 ש"ח למנה. זו הסיבה שנחסך מהם סבל ממחלה נוספת ומיותרת שאמורה היתה להיות ממוגרת מהעולם. ובכלל, אם הם לא נדבקו זה בסדר? לחשוף אותם לסיכון הזה זה סבבה בגלל שבזכות נס הרפואה לא קרה אסון? מה הלאה? אבעבועות שחורות? דבר?

טענה 9: סרטון ביוטיוב הוא מקור מידע מהימן שאפשר להסתמך עליו

תשובה: זה אולי נכון בתחום התקשורת עם מלאכים, בעולם המדע הסטנדרט גבוה יותר

טענה 10: גוגל טרנסלייט הוא דרך לגיטימית לתרגם מידע מדעי

תשובה: כן, אם נראה לכם סביר שהמושג "caucasian fetus" יתרגם ל"עובר קווקזי". כי זה מה שגוגל טרנסלייט עשה ל"מידע" שפרסמתם. הלא כך, גב' סימפלר?

טענה 11: את ממומנת על ידי הביג פארמה

תשובה: חחח


קישורים חיצונייםהוספת התגובה שלך
אתר ויקי חיסון מקבל בברכה את כל התגובות. אם אתם לא רוצים להיות אלמוניים, הירשמו או היכנסו לחשבון. זה בחינם.