חיסונים בחירה מושכלת

מתוך ויקי חיסון
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Sunflower.jpg

קבוצת הפייסבוק "חיסונים - בחירה מושכלת" מונה כ-40 אלף חברים ופועלת היום בניהול של מיסטיקנית, עורכת דין, מהנדסת, סיינטולוגית ורוקחת שיקויים שהקשר בינהן לבין רפואה מסתכם במחקר בסרטוני יוטיוב ובגוגל.

תוכן עניינים

מהות הקבוצה

הקבוצה מתיימרת לתת להורים מידע מושכל לגבי חיסונים ותועלתם, אך בקבוצה ניתן מידע על התנגדות לחיסונים שעומד בסתירה לכל הידע שהצטבר במאתיים השנים האחרונות אצל גדולי אנשי הבריאות, הרופאים, האימונולוגים, וירולוגים וזיהומולוגים, עצות איך לשקר לגננות שהילד מחוסן, איך לזייף פנקסי חיסונים, איך לשקר לבן/בת הזוג שהילד קיבל חיסון, הזמנות וחיפושים אחרי מסיבות הדבקה במחלות ועצות רפואיות שבבסיסן בעיקר פסאודומדע, אמונה בכוחות מיסטיים וחוסר אחריות רפואית. מכיוון שהקבוצה הינה פתוחה וכל אחד יכול לצפות בה, ובעקבות שיימינג שעשו לחברי הקבוצה ברשתות החברתיות ‏[1], ירדה רוב פעילות הקבוצה למחתרת והיא מתקיימת היום בקבוצות פייסבוק סודיות.

מנהלות הקבוצה

המנהלות בקבוצה חוסמות כל אחד ואחת שמדברים בעד חיסונים, רופאים ואנשי מקצוע הרפואה שהיו רוצים להעביר מידע לחברי הקבוצה נחסמים עוד לפני שביקשו להרשם לקבוצה. המנהלות מנהיגות משטר של המ"ח (הכחשה, מחיקה, חסימה) לכל אדם ותגובה שאינם מתנגדים לחיסונים באופן מוחלט. בין המנהלות:

 
המרחב הקסום של מיכל
  • מיכל סימפלר - עוסקת בתקשור עם מלאכים ושיחזור גילגולים
  • אושרה בלפולסקי - מהנדסת מהטכניון, "לוגית, ריאלית", הפנים של מתנגדי החיסונים לאחר הוידאו הויראלי שעשתה.
  • ליטל יפתח
  • עידית פרימן - למדה דיקור סיני במכללת מעינות- רפואה משלימה התפתחות והעצמה
  • שירי גורמן
  • חדווה בר-לב
  • רעות ידן-לוי - סיינטולוגית


חברי הקבוצה

בין חברי הקבוצה נכללים לא מעט מתנגדי חיסונים אקטיביסטים שמאוד פעילים, מוכרי שיקויי פלא, הומאופטיה, סיינטולוגים, צמחי מרפא ושאר מעודדי רפואה אלטרנטיבית ומתנגדי רפואה מערבית, אך גם הרבה הורים מבולבלים שרוצים לקבל מידע באמת מושכל על חיסונים ‏[2], הגיעו לקבוצה בטעות ונשארו כי סיפקו להם מקום בו פוליו לא משתק, חצבת לא הורגת, ובחירה אישית חשובה יותר מכל השאר.

ירידה לארכיון

בתאריך 9.3.2019 ירדה הקבוצה לארכיון ולא ניתן לגשת אליה יותר למי שאינו חבר הקבוצה. לא ברור אם מהלך זה נעשה ע"י האדמיניות (שחלק מפרופילהן נמחק גם הוא מפייסבוק) בגלל סיבותיהן או ע"י פייסבוק כחלק מהמדיניות החדשה שלו לא לתת יד לקבוצות מתנגדות חיסונים.

עדכון 12.3.2019: מסתבר שהקבוצה ירדה לארכיון כתרגיל יחצני כדי להשיג את פרטי ההתקשרות של חברי הקבוצה ברשימת תפוצה סודית. מחכים בקוצר רוח שתחזור מהאוב.
עדכון 14.3.2019: הקבוצה חזרה מהארכיון והמנהלות הודו שעשו את זה כתרגיל יחצני. תראו בשוק.

הערות שולייםהוספת התגובה שלך
אתר ויקי חיסון מקבל בברכה את כל התגובות. אם אתם לא רוצים להיות אלמוניים, הירשמו או היכנסו לחשבון. זה בחינם.