השפעת חיסון חצבת על האפידמיולוגיה של SSPE

מתוך ויקי חיסון
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
International Journal of Epidemiology

ערך זה הינו תרגום של האבסטרקט במחקר Review of the effect of measles vaccination on the epidemiology of SSPE.

רקע

בשנות ה-70, כאשר חיסונים נגד מחלת החצבת הוכנסו לשימוש באופן נרחב, הועלו חששות כי חיסונים אלו עלולים לגרום ל-subacute sclerosing panencephalitis או בקיצור SSPE: סיבוך נוירולוגי נדיר, המתרחש שנים לאחר תחלואה בחצבת. לפיכך, הוחל במדינות רבות בניהול רישום מסודר ובו-זמני לגבי תחלואה ב-SSPE ובתיעוד מתן חיסוני חצבת שגרתיים. ערכנו סקירה מקיפה של השפעת חיסון החצבת על האפידמיולוגיה של SSPE ובדקנו עדויות אפידמיולוגיות לגבי היתכנות סיכונים הקשורים בחיסון.

שיטות

נחקרו נתונים אפידמיולוגיים מפורסמים על ה-SSPE, שכיחות ה-SSPE הארצית, שכיחות התחלואה בחצבת ואחוז הכיסוי החיסוני, דיווחים על SSPE בהריון או לאחר לידה. הפוטנציאל למתאם שלילי בין חיסונים נגד חצבת ו-SSPE נבדקו באמצעות נתונים זמינים.

תוצאות

מחקרים אפידמיולוגיים הראו כי תכניות החיסון נגד מחלת החצבת מגנות מפני SSPE, ועולים בקנה אחד עם נתונים וירולוגיים, המאשרים כי חיסון בווירוס החצבת אינו גורם ל-SSPE. חיסון החצבת אינו מאיץ את המהלך או גורם ל-SSPE בפרטים אשר זוהו כחולים בזיהום בוירוס חצבת פראי. עדויות מצביעות על נגיף פראי כגורם ל-SSPE במקרים של חולים אשר חוסנו ולא הראו תסמינים של מחלת החצבת. זיהום חצבת עוברי עלול לגרום ל-SSPE עם תקופת דגירה קצרה ומהלך אלים. מקרים כאלה הם נדירים מאוד. SSPE במהלך ההריון הוא לרוב מחלה אלימה. תינוקות שנולדו לאמהות עם SSPE לא אובחנו לאחר מכן עם SSPE בעצמם.

מסקנות

הצלחת תכניות החיסון לחצבת עוזרת באופן ישיר ובאופן עקיף בהגנה על האוכלוסייה נגד SSPE ויש לתכניות הללו פוטנציאל לחסל את מחלת ה-SSPE באמצעות חיסולה של החצבת. נתונים אפידמיולוגיים ווירולוגיים מדגימים שהחיסון נגד חצבת אינו גורם ל-SSPE.

קישורים חיצונייםהוספת התגובה שלך
אתר ויקי חיסון מקבל בברכה את כל התגובות. אם אתם לא רוצים להיות אלמוניים, הירשמו או היכנסו לחשבון. זה בחינם.